Türkçe

İLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

3. Aman derslere dikkat

İzlenme 1102

Aman derslere dikkat…

Spor yapan çocukların, zamanlarını planlarken spor yapmayanlara göre daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Onlar; okul, dershane ve “internet” trafiğinin içerisine antrenmanı da koymak zorundadır. Çünkü okulda dersler iyi gitmediği zaman, ebeveynlerinden ilk çözüm olarak “basketbolu bırak” cümlesini duyacaklarını iyi bilirler.

Bazı anne babalar, büyük bir yanılgıyla, dersleri iyi gitmeyen çocuklarından, spora ayırdıkları zamanları terk etmelerini istemektedir. Ebeveynlerin, derslerde başarı için buldukları bu çözüm, aslında işlerin daha kötüye gitmesine sebep olacaktır. Spor yaparak bedenen ve zihnen rahatlama sağlayan beden, bundan mahrum kalınca sıkıntı yaşayacaktır.

 

Yapılan araştırmalar; spor yapanların yapmayanlara göre daha çalışkan, daha canlı, ilişki kurmaya sürekli hazır, sebatlı, zor koşullarda ortama uymalarının daha iyi olduğunu belirlemiştir.

Tek çözüm iyi bir program...

İçerisinde ders, dershane, hobiler ve spor içeren güzel bir programla başarı gelecek ve sağlıklı bedenler oluşacaktır.

Yılardır yetiştirdiğimiz başarılı sporcular, bu başarının iyi bir programla ortaya çıktığını ve spor yapmanın çok faydasını gördüklerini ifade etmişlerdir. İyi okullara yerleşen bu oyuncularımız yaşamlarına sporu monte etmişlerdir.

Değerli sporcular, yeni eğitim ve öğretim döneminin başında iken güzel bir program yapın, kendinizi ve ailelerinizi üzmeyin…

Kulüplerin sağlık raporu çilesi…

Takımların yeni sezon hazırlıkları sürerken, geçen yazımda belirttiğim sıkıntılarına ilave olarak bu sezon bir de “Sağlık Raporu” çilesi eklendi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), lisans yenileme ve yeni lisans çıkarılmasında kullanılan sağlık raporu formunu değiştirerek, kulüplere ve velilere yeni bir yük getirmiş oldu.

Çok kapsamlı 2 sayfadan oluşan form, içerik açısından imzalayacak doktora büyük bir sorumluluk getirdiğinden, doktorlar imzalamaktan kaçınmakta ve hastanelere yönlendirmekteler. Bu da zaman ve maliyet gerektirdiğinden sporcu, lisanslı olma tercihinden vazgeçmektedir.

TBF, en son yaptığı bildirimde, aile hekimlerinin imzasını kabul etse de kulüp sorumluları, bu forma vakit ayıracak ve imzalayacak aile hekimi bulamamaktan şikâyetçi. Bu konuya bir çözüm bulunmazsa, bu yıl liglerde oynayacak oyuncu zor bulunacak gibi gözüküyor. BASKETBOLLA KALIN…

HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

KULÜP HAKKINDA

25/06/2019 Gün Ortalama:99  Bugün 69 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:54.243.26.210