Türkçe

İLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

2. Şapkadan tavşan çıkarmak

İzlenme 1063

Şapkadan tavşan çıkarmak…

            Alt yapılarda yaz ayları hep aynı sıkıntı yaşanır, oyuncuları toplayamamak, takım halinde çalışma yapamamak.

Kimi oyuncu tatil için gider, kimi harçlığını çıkarmak bir işe girer, antrenman yapılması için en önemli zamanda takım toplanamaz. Sezon öncesi yapılması gereken çalışmalar yapılamadığından sezonda sıkıntı yaşamamak imkânsız hale gelir.

            Hazırlık dönemi çalışmalarını yapabilen, daha doğrusu tüm olumsuzluklara rağmen bunu başarabilen takımlar, sezonda hemen rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirirler. Körfez takımları bu yönden daha şanssızlar. Yazlık bir bölgede yaşandığından, sporcuları toplama problemine, birde sıcaklar sebebiyle motivasyonun düşmesi ve bundan kaynaklanan çalışma temposunun azalması eklenir.  

            Yine sezon öncesi takımların programlarında yer alan hazırlık maçları, maalesef yeterli sayıda oynanamaz. Kulüplerin yaşadığı ekonomik sebeplerden kaynaklanan araç sıkıntıları bu maçların oynanamamasındaki en önemli etkendir. Araç bulabilen takımlar bu seferde oynayacak, hazır takım bulamazlar. Son yıllarda körfeze kamp için gelen İstanbul takımlarının sayısının artması bir nebze bu eksiği gidermekle birlikte yeterli seviyede değildir.

            Körfezdeki takım sayılarının artması, spor salonlarına olan talebi de aynı oranda arttırmaktadır. Salonlar bu talepleri karşılamakta zorlanmaktadır. İkinci bir salona sahip olan Ayvalık’ın, diğer Körfez ilçelerine göre nispeten daha rahat olduğu gözlenmekte. Sıkışıklık olduğunda, Anadolu Lisesi Spor Salonunun devreye girmesi, sorunların çözümünde alternatif oluşturmaktadır. Ancak Edremit, Burhaniye, Akçay gibi ilçelerde Spor Salonlarının ihtiyacı karşılamakta daha fazla zorlandığı aşikârdır.

            Ayrıca kulüplerin kendine özgü yapılarından kaynaklanan çeşitli problemlerde üstüne eklenince işler daha da zorlaşır.     

Bütün bu olumsuzluklar göz ardı edilerek, lig başlayınca maçlarda antrenörlerden, başarı elde etmesi istenir. Bir başka deyişle “antrenörün şapkadan tavşan çıkarması” beklenir. Ama o tavşan her zaman çıkmaz.

 BASKETBOLLA KALIN…

HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

KULÜP HAKKINDA

21/01/2020 Gün Ortalama:200  Bugün 104 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:35.175.201.14