Türkçe

İLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

1. Basketbol ve Balıkesir

İzlenme 1423

BASKETBOL VE BALIKESİR…

Ülkemizde yükselen spor branşı olan basketbol, her geçen gün daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. Milli Takımlar ve kulüpler düzeyinde turnuvalarda başarılar elde edildikçe bu ilginin devam edeceği aşikardır.

“2010 FİBA Dünya Basketbol  Şampiyonası”nın Türkiye’de düzenlenmesi, ülkemizin finale çıkması, Amerika Birleşik Devletlerinin ardından Dünya İkincisi olmasıyla başlayan süreçbasketbola büyük ölçüde dikkat çekmiştir. Bunun yansımasıyla basketbola başlayan sporcu sayısı bu oranda artmaya başlamış ve kulüplerin basketbol branşına yaptığıyatırımlarda artmıştır. Bu ilgi sporun vazgeçilmezi olan seyirciyi de etkilemiş ve spor salonlarına giren seyirci sayısı artış göstermiştir.

Basketbola gösterilen ilgiyle birlikte bilgi edinme ihtiyacı da oluşmuştur. Ortaya çıkan bu gereksinimikarşılamak ve basketbol kamuoyunu Körfez basketbolu hakkında bilgilendirme amacıyla oluşturduğumuz bu köşeden sizlere ulaşacağım. Bölgemizde oluşan basketbol aktivitelerinin detaylarını sizlerle paylaşacağım.

Bölgemizde basketbol…

Bu ilk yazımda sizlere Balıkesir İlindeki basketbol durumu hakkında genel bir bilgi sunmak istiyorum. İlimizdeki basketbola erkekler ve bayanlar açısından ayrı ayrı bakalım.

Erkeklerde; Beko Basketbol Liginde yer alan “BANVİT”, lokomotif görevi görmekte ve geçtiğimiz sezon finalde Galatasaray’a kaybederek Türkiye 2.si olmuştur. Banvit’in pilot takımı olan “BANDIRMA KIRMIZI” ve “BEST BALIKESİR” İkinci Ligde yer almaktadır.

Bayanlarda; yıllardır İlimizi Körfez Kulüpleri temsil etmektedir. “EDREMİT BELEDİYESPOR”geçen sezon Kadınlar 1. Liginde mücadele etmiş ve ekonomik sebeplerden kaynaklanan çeşitli gelişmeler sonucu 2. Lige düşmüştür. Önümüzdeki sezon 2.Ligde devam edip etmeyeceği hakkında ise henüz bir netlik yoktur.

“BURHANİYE BELEDİYESPOR” ve “GÜRE BELEDİYESPOR” 2.Ligde mücadele eden diğer kulüplerimizdir.

Altyapıda durum…

Alt Yapıda Kızlarda; Güre Belediyespor geçen sezon çok önemli bir başarı elde etti, Fenerbahçe’ye finalde kaybetti ve “Genç Kızlar Türkiye 2.si “ olmayı başardı. Burhaniye Belediyespor’da zaman zaman kızlarda başarılar elde etmektedir.

Alt Yapı Erkeklerde ise “BANDIRMA KIRMIZI” Genç Erkeklerde Türkiye 6ncısı, Yıldız Erkeklerde Türkiye 9 uncusu olurken “BANVİT” ise Küçük Erkeklerde Türkiye 6ncısı oldu.

Altyapı Erkeklerde Körfezde Ayvalık, Edremit, Burhaniye’den çeşitli kulüpler mücadeleetmekteancak önlerindeki Banvit gibi profesyonel bir kulüp olduğu müddetçe Türkiye Şampiyonalarına katılmaları pek mümkün gözükmemektedir.

İlimizde genel olarak basketbol kulüp düzeyinde işte bu durumdadır. Yaz sıcağında yeni sezon hazırlıklarını sürdüren tüm kulüplere başarılar diliyorum. BASKETBOLLA KALIN…

HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

KULÜP HAKKINDA

21/01/2020 Gün Ortalama:200  Bugün 89 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:35.175.201.14