Türkçe

İLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

ABK Ayvalık Basketbol Şenliği 2013

2050 kez bakılmış
27 Nisan 2013
23:19

 

Geleneksel 2 nci Ayvalık Basketbol Şenliği sona erdi...

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Ayvalık Belediyesi, Ayvalıkgücü Bld.Spor Kulübü ve Ayvalık Basketbol Kulübünün(ABK) birlikte düzenlediğiGeleneksel 2 nci Ayvalık Basketbol Şenliği ” 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Ayvalık Spor Salonunda yapıldı.

 

Bu yıl Şenliğe Yunanistan’ın Midilli Adasından AİOLOS MYTİLİNİS BASKETBALL CLUPtakımı da konuk takım olarak katıldı. Takımla birlikte 60 kişilik bir kafile Yunanistan’dan Şenlik için geldi. Yerli ve yabancı yaklaşık 400 kişi Şenliğe katıldı.

Şenliğin açılışını Ayvalık Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Metin ÇİMLİ ve Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent TÜRKÖZEN birlikte yaptılar. Belediye Başkanı Hasan Bülent TÜRKÖZEN açılış konuşmasında Geleneksel hale gelen Ayvalık Basketbol Şenliğinin bu yıldan itibaren Uluslararası bir boyut kazanmasından memnun olduklarını, başta çocukların ve gençlerin spor yapmaları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade ederek, Şenliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile değerli antrenörlere teşekkür ettiğini söyledi.

 

Tertip Komitesi Başkanı ve Ayvalıkgücü Belediyespor Kulübünün başarılı antrenörü Cavit SARIBEY ;  “Basketbolu sevdirmek ve yaymak için yaptığımız bu Şenlikler her yıl gelişerek büyüyor, bizlerden desteklerini esirgemeyen TBF Başkanımız Sayın Turgay DEMİREL’ e teşekkür ediyoruz. Çocuklar öyle güzel anlar yaşadılar ki ömürleri boyunca bu anılar Onları mutlu edecektir. Yunanlı çocuklarla kaynaştılar ve iletişim bilgilerini birbirlerinden aldılar. Şenlik amacına ulaştı, antrenör arkadaşım Alper ALTIOĞLU ve organizasyonda çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum, katılan ve destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum “ dedi.

 

23 Nisan Haftasında özellikle yapıldı…

Şenlik özellikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasına yapıldı ve çocuklara bir armağan olarak sunuldu.

Yunanlı ve Türk çocuklar yarışmalarda birbirleriyle centilmence yarıştılar ve zevkli anlar yaşadılar, özellikle gözler bağlı olarak yapılan dribling ve şut yarışmalarında ortaya çıkan görüntüler tüm seyircileri çok eğlendirdi. Toplam 10 oyun oynandı, halat yarışması ile oyunlar bölümü sona erdi. Finalde Ayvalıkgücü Belediye Spor Kulübü ile Aiolos Mytilinis Kulübü Miniklerinin oynadığı küçük bir dostluk maçı ile Şenlik sona erdi.

 

Yarışmalarda dereceye giren sporculara çeşitli ödüller kazandılar. Gelen konuklara Ayvalık’ın meşhur lokma tatlısı ikram edildi.

Tüm Fotoğraflar için tıklayınız.

HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

KULÜP HAKKINDA

30/05/2020 Gün Ortalama:583  Bugün 83 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:3.235.75.174